Blog by doll collector Erynnis_Tages | Blog o lalkach Erynnis_Tages

Blog o lalkach i kolekcjonowaniu, głównie Barbie i Integrity Toys – kolekcjonerstwo w Polsce, dawne lata, wspomnienia, moja kolekcja Barbie, Fleur, Integrity Toys i innych. | Blog about collecting dolls in Poland. Doll collector in Poland. Blog in Polish and English: bilingual English/Polish notes.

50th Anniversary Skipper

 

Jest luty 2014. W lalkowym świecie obchodzimy kolejne urodziny, 50 urodziny Skipper. Dobry moment, aby opowiedzieć  o lalce, która powstała dla uczczenia tej rocznicy- o 50th Anniverssary Skipper.
Taka rocznica nawet mnie na chwilę budzi z letargu (tego letargu, w którym głazy narzutowe zwykły kontemplować przemijanie tysiącleci). Zdjecia na szybko zrobione, wybaczcie:)

 [This post is written in Polish only, English version may come soon. I write about my impressions of 50th Anniversary Skipper doll and about First Skipper.]

50th Anniversary Skipper- detal pudełka

50th Anniversary Skipper- Box Detail

Od pojawienia się na rynku (czytaj:od narodzin) siostrzyczki Barbie minęło 50 lat! Pół wieku. To przeraża- bo przecież wiemy, że dekady te odmierzają życie kolekcjonerów, nie Skipper. To my przemijamy, nasze dzieciństwo, nasza młodość, nasze dni odchodzą-a Skipper pozostanie dzieckiem na zawsze. Skipper to pojecie. Jest ideą małej dziewczynki i trwa w uniwersum Barbie jak platońska idea, wzorzec ‚bycia dziewczynką’ ( choć rozmaicie realizowany w świecie materii, w tysiącach odsłon przez 50 dekad, ponieważ ‚bycie dziewczynką’ podlega redefinicjom,  ponieważ różne są potrzeby chwili- zatem Skipper objawiała się nam przez 50 lat jako dziecko, nastolatka albo wręcz młoda kobietka.)

Same materialne wcielenia lalek: Barbie, Skipper, Kena- starzeją się, plastik utlenia się, kolory blakną- ale idee Barbie, Skipper, Kena pozostają wzorcem dla kolejnych swych materializacji i czas nie jest im straszny.

Bądźmy zatem spokojni o nastrój Solenizantki i świętujmy nieprzemijalność!

50th Anniversary Skipper

Numer Katalogowy: BCP79
edycja : Gold Label, nie więcej niż 4600 sztuk na cały świat
Projektant: Bill Greeening
Data na pudełku: 2013
Data ukazania się na rynku: 3 stycznia 2014

Mattel uhonorował 50 urodziny Skipper rocznicową lalką- jest to reprodukcja Vintage Skipper w ślicznie odtworzonym ubranku z 1965 roku. Ta cichutka i dość skromna lalka nieoczekiwanie wzbudziła wiele emocji. Już sam wygląd pudelka intryguje: pudełko to kwintesencja minimalizmu. Prosty, pozbawiony ilustracji blok w kolorze fuksji- magentowy monolit. Identyczny jest design pudełka zestawu stworzonego na 50 rocznicę Midge ( Barbie and Midge 50th Anniversary Gift Set).

‚Magentowy Monolit’ : pudełko 50th Anniversary Skipper

50th Anniversary Skipper Box

Pudełko jest satynowane, półmatowe, tylko napis Barbie (czcionka vintage) lśni. Pod napisem Barbie prosta nazwa lalki :Skipper 50th Anniversary. I na samym dole: Gold Label Collection.

Bardzo mi się to podoba i widzę tu niedosłowne nawiązanie do prostoty i skromności pudełek vintage. I jednocześnie ten kolor- odcień kojarzący się z pink boxami z lat 80tych i z playline nowej generacji- dyskretne odwołanie do tradycji i współczesności.

Pudełko Pierwszej Skipper i Pudełko 50th Anniversary Skipper

Boxes: 50th Skipper and First Skipper

Z tyłu pudełka – opis pierwszej Skipper i opis Skipper rocznicowej.

50th Anniversary Skipper - back of the box
Skipper ubrana jest w reprodukcję ubranka  #1919 z serii 1900, o nazwie ‚Happy Birthday’-  to oczywisty wybór dla urodzinowej lalki. Może zbyt oczywisty, tym bardziej, że Mattel już raz ubrał Skipper w reprodukcję tego samego ubranka – na jej 30 urodziny 🙂 Skipper chyba wszystkie swoje urodziny świętuje w tej samej sukieneczce, zdumchując te same świeczki. Zatrzymana w czasie. Ale i to nie powinno dziwić, od dawna wiemy, że zespół Mattela darzy szczególną predylekcją niektóre ubranka z szafy Barbie czy Skipper i reprodukuje je wielokrotnie, do znudzenia niemal. Taki na przykład zestaw Solo In The Spotlight był reprodukowany trzykrotnie, Enchanted Evening także trzykrotnie- przykłady można by mnożyć. Nie warto narzekać, zwłaszcza, ze ubranko jest śliczne.

50th Anniversary Skipper

50th Anniversary Skipper Oto ona  w otoczeniu akcesoriów. Pięknie ubierała się Skipper w 1965 roku.  Koroneczki na bluzeczce, rozkloszowana spódnica przyozdobiona haftami.50th Anniversary Skipper
Białe rękawiczki.

50th Anniversary Skipper's gloves
Pod spódniczką prześliczna falbaniasta halka, również haftowana.

50th anniversary Skipper

Detal haftu halki:

50th anniversary SkipperW pudełku  znajdziemy reprodukcję katalożku od pierwszej Skipper, oraz akcesoria,w  jakie wyposażone było ubranko ‚Happy Birthday’ : Kapelusz,  złota metalowa opaska, prezent (galwanizowany na złoto plastik), zaproszenie na urodziny Skipper i urocze maleńkie papierowe serwetki:

50th anniversary Skipper
Z tego wszystkiego najbardziej podoba mi się tort i świeczki,  które można wkładać i wyjmować z tortu- pomysłowy patent. I tu interesująca sprawa- jest ich 6. oznacza to, że Skipper miała według producenta lat 6 ! Osobiście zawsze odbierałam vintage Skipper jako osóbkę w wieku 10-12 lat, na pewno nie młodszą- to już świadoma siebie i lekko zalotna istota. Za sześciolatkę uznawałam Tutti. Mimo tych 6 świeczek nie zmienię zdania. To z powodu jej spojrzenia.

50th Anniversary Skipper
Sama Skipper- twarzyczka w żywych kolorach, włosy bardzo jasne, usteczka czerwone- to podkradziona Barbie szminka czy tylko zjedzone przed chwilą maliny?

50th Anniversary Skipper CloseUp

Nie sposób zrobić dobrych portretów bez wyjęcia jej z pudełka- wlosy są opakowane w ochronną folię jak w jakiś osobliwy welon, przyciskający grzywkę ściśle do główki- utrudnia to też wszelkie porównania proporcji facemoldu jej i oryginalnej vintage Skipper. Ale niestety- w ramach abstynencji lalkowej kupiłam tylko jedną i pozostanie dziewiczą NRFB. Chyba, że trafi mi się kiedyś druga 🙂

50th Anniversary Skipper CloseUp
Jak się ma ta kusząca żywymi barwami twarzyczka do pierwszej Skipper? Koloryt całkowicie inny, jest tak bardzo nowa, a jednak mam wrażenie, że wyraz twarzy maja podobny.Nie zawsze udaje się to osiągnąć w przypadku reprodukcji. Cofnijmy się w czasie. Rok 1964…

Pierwsza Skipper – i garść informacji podstawowych (dla porządku)

Skipper zadebiutowała w 1964 roku (projekt moldu i data na pudełku to 1963, ale debiut lalki i jej faktyczne narodziny to 1964 rok- i właśnie luty, gdyż w owym czasie Toy Fair odbywał się w lutym.) numer katalogowy : 950. Lalka ubrana była w czerwono-biały pasiasty kostium kąpielowy. Niektórzy kolekcjonerzy spodziewali się właśnie rocznicowej Skipper w tym kostiumie (i może z  dodatkowym ubrankiem oraz reprodukcją pudełka w środku- czyli spodziewali się klasyki.)

Pierwsza Skipper i jej pudełko- 1964 rok.

First Skipper 1964

Jej twarzyczka nosiła wyraz figlarnej powagi- bez uśmiechu, ale z zalotnym spojrzeniem w bok. Dostępna była w trzech kolorach włosów- blond, rudy, brązowy. Kolor ust- dość zmienny, wariacje na temat odcienia koralowego, ewentualnie bladego różu. Obecnie znaleźć można egzemplarze bardzo różnorodne, kolor ust płowiał w różny sposób, w najrozmaitszych tonacjach, widziałam usta nawet żółte.

Pierwsza Skipper z 1964 roku w wersji brunette

First Skipper- 1964- close up

Pierwsza Skipper, w tymże kostiumie, na ciałku z niezginalnymi nóżkami była produkowana w latach 1964-1966 – trzy lata obecności na rynku. Piękne i niewinne czasy, gdy model nie musiał zmieniać się co rok. Zwróćmy uwagę, że mimo wielości wariacji usta były przeważnie jasne. Ale w roku 1970 wyprodukowano reedycję pierwszej Skipper– znów znajomy czerwonobiały kostium; pudełko niemal identyczne (różnica to logo Mattela, już współczesne, oraz kolor włosów i kostiumów kąpielowych postaci w tle! Aby utrudnić sprawę, sprzedawano ją pod tym samym numerem katalogowym , co pierwszą Skipper: # 950). i jeszcze jedna różnica- reedycja ma bardzo żywe kolory twarzyczki, usta głęboko różowe wpadające w czerwień…Brzmi znajomo:) mam wrażenie, że 50th Anniversary Skipper bliżej do niej właśnie!

Przy okazji- jak odróżnić vintage first Skipper od reedycji z 1970 roku? Po napisie na ciałku. Pierwsza Skipper ma z tyłu na ciałku napis:

SKIPPER 

(c) 1963

MATTEL, INC.

Reedycja oznakowana jest napisem

(c) 1963

MATTEL, INC.

Oznakowania ciałka- Pierwsza Skipper z 1964  i reedycja z 1970 roku

vintage skipper body markings

(tak samo wyglądają oznakowania Bendable Leg Skipper). Reedycja występowała tylko jako jasna blondynka.

Pierwsza Skipper z 1964 roku w wersji brunette

First Skipper- 1964- close up

Facemold vintage Skipper, nazywany zresztą często po prostu Skipper (dla odróżnienia od generacji późniejszych) jest swoistym fenomenem- był najdłużej używanym facemoldem w 50letniej historii Skipper. Nigdy już żaden facemold nie towarzyszył jej tak długo. Ta twarz- słodka, niewinna, zamyślona chyba właśnie dlatego najbardziej kojarzy się z postacią Skipper. Mold ten używany był od 1964 roku do 1987 (przy czym 1987 to box date, co oznacza obecność na rynku w 1988 roku)– oznacza to 25 lat obecności! Ćwierć wieku! Ostatnia Skipper z tym facemoldem to europejska California Skipper #4440.

Spójrzmy na szereg odsłon moldu vintage Skipper- od pierwszej, do ostatniej.Wybrane z mojej kolekcji, aby ukazać różnorodność kolorytu. Część sfotografowana przez szybkę pudełka- nie chciałam ich teraz otwierać. Z charakterystycznych odmian, wartych uwiecznienia w takim zestawie brak Skipper z rzęsami (lata 68-70)

Vintage Skipper facemold w latach 1964-1987 + 2014. Zdjęcie powiększy się po kliknięciu.

vintage skipper facemold

Opis zdjęć, po kolei:

1. Vintage Skipper brunette, # 950 , rok 1964, box date (data na pudełku, copyright)- 1963.

2.Quick Curl Skipper, # 4223, box date 1972- charakterystyczna cecha: piegi

3.Pose N’Play (baggie), # 1117, box (bag) date 1973. Charakterystyczna cecha: króciutkie włosy, duże oczy patrzące lekko w bok, znów brak namalowanych rzęs.

4. Funtime Skipper, #7193, box date 1974. Europejska edycja, niedostępna w USA. Charakterystyczna cecha- bardzo blada karnacja, tak bladych Skipper w USA w tej epoce nie było. Podobna do innej europejskiej Skipper (Partytime z 1976)- różni się jedynie rozmieszczeniem rzęs.

5.Sun Gold Malibu Skipper, # 1069, box date 1983. Cecha charakterystyczna- bardzo ciemno opalona, przy bardzo jasnych włosach.

6. druga Skipper z 1983 roku, całkiem jednak inna: Great Shapes Skipper, #7417, box date 1983. Jej oczy wydają się ciemne- przewaga czerni źrenicy.

7. ostatnia Skipper z tym facemoldem wydana w wersji playline: California Skipper, # 4440, box date 1987. Wlosy w kolorze ciemnego truskawkowego blondu i uwspółcześniony malunek twarzy w stylu końca lat 80tych-ta Skipper nosi niebieski makijaż.

8. i na koniec- nasza urodzinowa Skipper, 50th Anniversary Skipper, # BCP79, box date 2013, rok wydania 2014.

50th Anniversary nie jest pierwszą reprodukcją vintage Skipper- wcześniej pojawiła się porcelanowa  30th Anniversary Skipper z 1994 roku w oraz rudowłosa Skipper wchodząca w skład zestawu Knitting Pretty Barbie and Skipper Giftset z 2007. Jak informuje Mattel, facemold 50th Anniversary Skipper jest nowy- został ponownie odtworzony. Nie dam rady go ocenić bez wyjęcia lalki z pudełka- włosy zasłaniają uszy. Dlatego skoncentrowałam się tym razem na wrażeniach, nie na technikaliach.

50th Anniversary Skipper

50th Anniversary Skipper CloseUp

Gdzie jest Skipper- urodziny bez solenizantki?

Nikt chyba nie spodziewał się, że ta skromna lalka wywoła silne emocje wśród kolekcjonerów i nawet wzburzy przez chwilę ospałe wody Mattelowskiego Barbie Bulletin Board. Zamówiłam ją w preorder bardziej z obowiązku niż z gwałtownej chuci, od razu, gdy ją zapowiedziano. Skipper miała trafić do sprzedaży na początku roku. Owszem- trafiła. 3 stycznia pojawiła się w oficjalnym sklepie Barbie Collector- po cichu, bez fanfar, bez zapowiedzi została wrzucona na stronę sklepu. I po cichu, zanim ktokolwiek się zorientował, po trzech dniach została wyprzedana. Tymczasem duza grupa amerykańskich zbieraczy odkładała jej zakup na czas, gdy będą mogli wykorzystać swoje klubowe kupony (mnie to nie dotyczy, BC Shop nadal cechuje się separatyzmem i nie wysyła poza Stany). A wiele osób nawet nie zauważyło, że Skipper już trafiła do BC Shop! Gdy po kilku dniach kolekcjonerzy zauważyli napis Sold Out przy Skipper, wpadli w lekką panikę. Rzucili się do innych dealerów, oferujących Gold Label- ale i tu niespodzianka!-Skipper wyprzedana. Nagle, nie wiadomo jak i kiedy lalka znikła z rynku w USA. By pojawić się w gargantuicznych ilościach na Ebay,w  cenach stanowczo wyższych niż retail.  Kolekcjonerzy poczuli się jak goście przyjęcia urodzinowego, na którym przepisowo gaśnie światło, wszyscy wołają ‚surprise’, po czym okazuje się, że solenizantka znikła.

Na liczne pytania, zadawane na BBB, ile mianowicie Skipper trafilo do BC Shop, czy będzie jeszcze dostępna, oraz to okrutne, jak mamy żyć bez Skipper, przedstawiciele Mattela odpowiadali enigmatycznie, nie chcąc nawet zdradzić, ile tych nieszczęsnych lalek trafiło do sklepu. Tajemnica bytu! Co stało się ze Skipper?

Jest to lalka limitowana do 4600 sztuk na cały świat, Gold Label- czy taka ilość może rozpłynąć się we mgle w trzy dni? Desperaci ruszyli na Ebay, podbijając ceny Skipper dość wysoko- run zdaje się w tej chwili wygasać, zobaczymy, co dalej.

 Printscreen z Ebaya, zrobiony na początku lutego- Sprzedana za $ 149,99 sold for $149,99

Mam pewną teorię – nie wiem, czy się potwierdzi: sądzę, że lalka wróci, że to nie koniec. Na stronie Mattela przez  widnieje wciąż z napis „currently not available” a nie „no longer available”- pytanie: czy kolekcjonerom przedwcześnie puściły nerwy? Czy to zabieg marketingowy? (Po czymś takim Skipper raczej nie powtórzy losu niektórych zalegających w BC Shop reprodukcji, przecenianych bez końca). A może do BC Shopu trafiła niewielka partia lalek, a większa partia, wędrująca z Chin, napotkała niespodziewane przeszkody w transporcie lub wręcz zaginęła? Słyszałam, że niektórzy dealerzy nie dostali wszystkich zamówionych lalek, musieli kasować część zamówień! Może kontener ze Skipper a) zatonął w oceanie b) został porwany przez piratów c) został porwany przez piratów i przekazywany z rąk do rąk, z hurtowni do hurtowni, trafi na koniec za 3 lata do polskich sklepów w cenie 35 zł?  Ta ostatnia możliwość nie jest wyłącznie żartobliwą fantazją- pamiętacie zagadkowe pojawienie się w polskich hurtowniach ogromnej ilości Made For Each Other Barbie, lalki również oznakowanej jako Gold Edition, w retailu za $49,99, którą sprzedawano u nas na Alle i w polskich zabawkowych sklepach on-line za 35- 50 zł? Inna sprawa, że lalka ta dość długo pokutowała w amerykańskich sklepach i na BC Shop doczekała się przeceny do jakichś $ 24. Jej tajemnicza nadobfitość w Polsce (przy cenie niższej niż playline) była jednak czymś niezwyklym- jaką drogą trafiła do naszych hurtowni?( Nieraz się nad tym zastanawiałam. Może obrotny importer kupił tamte lalki wprost w fabryce i to w promocji- wersja pozbawiona romantyzmu, wolę opcję z piratami  i to podobnymi do J.Sparrowa).

Currently not available- Printscreen ze strony BCShop zrobiony 18 lutego 2014

printscreen from BC Shop website, 18th February 2014

W razie wystąpienia zmian na froncie Skipper, zaktualizuję notkę. * (pierwsza aktualizacja-marzec 2014, na dole)

i to by było tyle na dziś- skromne urodziny.

A jak ja sobie wyobrażam Skipper na 50 urodziny? gdybym mogła zaprojektować ją sama? Byłaby to Skipper w wersji silkstone, brunetka (koniecznie brunetka), ubrana w swój kostium kąpielowy (mógłby być czerwony, a mógłby być w zmienionym kolorze- ten sam kostium, lecz może różowy w białe paseczki – byłoby to nawiązanie do późniejszej inwazji różu.) I z dodanym do pudełka dodatkowym strojem- reprodukcją ubranka Town Togs #1922, które uwielbiam!

A może cudny zestaw  Me N My Doll #1913 z 1965 roku- rozkloszowana sukieneczka w biało-różową kratkę, z naszytymi kwiatkami na gorsie- w zestawie była miniaturowa Barbie, bardzo trudna do znalezienia obecnie. Wtedy kostium kąpielowy proponowałabym zrobić czerwony lub granatowo-biały.

Możliwości są nieskończone. Może na 60 urodziny? To już za chwilę.

Pierwsza Skipper i 50th Anniversary Skipper

50th Anniversary Skipper and First Skipper
 (Wszystkie lalki pokazane w tej notce pochodzą z mojej kolekcji.)

Aktualizacja notki: marzec 2014

A jednak- 50th Anniversary Skipper nie powróci do Barbie Collector Shop. Na stronie Mattela przy lalce widnieje już definitywnie „No longer available from Mattel”. Zniknąl napis „Currently not available” dający nadzieję spóźnialskim. Czyli  4600 lalek wyprzedało się w 3 dni. Spory sukces.

No longer available- Printscreen ze strony BCShop zrobiony 18 marca 2014

no longer available

To jednak nie koniec- Mattel ogłosił 17 marca 2014, że wyprodukuje wersję 50th Anniversary Skipper Brunette– ma być dostępna w sierpniu! Będzie ubrana identycznie jak wersja blond. Sukces Skipper blond całkowicie usprawiedliwia tę decyzję. Zobaczymy, czy powtórka odniesie sukces równie spektakularny .

blonde and brunette anniversary skipper

brunette_skipper

Aktualizacja notki: wrzesień 2014

Brunette Skipper pojawiła się w Barbie Collector Shop 1 sierpnia 2014. Wprowadzono limit ilości zakupów-jeden klient ma prawo nabyć tylko 5 lalek. Po miesiącu Skipper Brunette jest nadal dostępna- nie powtórzył się tajemniczy fenomen ze znikającą w 3 dni Skipper.

Preentscreen ze strony BC Shop zrobiony 2 września 2014

BCShop

 

 

10 comments on “50th Anniversary Skipper

 1. Kaya
  19/02/2014

  Kolejny bardzo ciekawy wpis. Czytam z wielką przyjemnością opisy Twoich lalek. Masz wyjątkowe podejście do nich. Gratuluję, że Ci się udało zdobyć to wydanie Skipper.

  • erynnis tages
   19/02/2014

   Kaya, dzięki:) nie zanudziłam? żałuję tylko, że ulubionych porównań moldów nie dałam rady zrobić- ale ta lalka zostanie w pudełku.

   • Kaya
    20/02/2014

    Nie, nie zanudziłaś. Ciągle coś nowego się dowiaduję, a nie mam możliwości przyglądać się takim lalkom na codzień, są wyjatkowe. Twoja kolekcja jest wyjątkowa i konsekwentnie zbierana.

 2. IHime
  23/02/2014

  Erynnis, skarbnico lalkowej wiedzy ty moja..! :*

  • erynnis tages
   23/02/2014

   @ IHime :* 🙂 btw IHime, dzięki Twojemu komentowi trafiłam na Twój blog. Dodałam już z boku na listę blogów, którą w końcu zacznę uzupełniać, heroicznie walcząc z lenistwem heh

 3. fleurdolls
  23/02/2014

  Olaaa! Już kilka razy przeczytałam ten wpis, ale dopiero teraz zebrałam się na zostawienie komentarza… zupełnie zafascynowało mnie to co napisałaś o tym zaginionym kontenerze ze Skipper (jak to przykro nawet o tym myśleć… ile skarbów ukrywają oceany!!!) i o Barbie Made For Each Other. Rzeczywiście zastanawiałam się, dlaczego wszyscy ją mają… Słuchaj, jeżeli Skipper się rzeczywiście pojawi w Polsce to daj mi znać od razu, bo chętnie ją zakupię! A rozśmieszyło mnie że prosisz o wybaczenie o te zdjęcia… rzeczywiście, nie nadają się do pokazania… 😀

  • erynnis tages
   24/02/2014

   Aguś, może ten kontener się nie zagubił, tylko powoli dryfuje do celu :))) ale fajnie by było, gdyby dodryfował do PL i Skipki pojawiłyby się u nas w cenie playline. Wtedy kupiłabym jeszcze ze 2 Skipki. Ta, którą mam, zostałaby NRFB, drugą bym wyjęła, a trzecią- zreroootowała na brunetkę. Pewnie, że dam Ci znać hahaha …Może za trzy lata nagle się zdziwimy, widząc ich tłum w hurtowniach z zabawkami dla niemowląt, jak to było wtedy… Zresztą Made For Each Other to nie jedyna taka tajemnica- pojawił się u nas ongiś też kontener lalek Melody z serii Modern Circle. Jakieś 10 lat po ukazaniu się tych lalek w stanach- nagle skądś wypłynął rzut Melody w PL za około 40 zł. Ponieważ w retailu za Melody płaciłam 39$, nie byłam zadowolona, ze kupiłam dwie sztuki w pełnej dolarowej kwocie ( z wysyłka ze stanów kwota niemała). Za to w PL dokupiłam jeszcze 2. Przez to mam jakiś przeraźliwy kontyngent tych lalek, nie wiem, po co trzymany!!!! a zdjęcia…zrobiłam tamtego dnia jeszcze masę zdjęć do innych notek, wszystko na tym monotonnym bladoszarym tle. Na szybko jak na taśmie fabrycznej haha W obecnym tempie przyrostu notek, starczy zdjęć na parę lat XD

 4. Ania
  25/02/2014

  Uwielbiam tę Skipper! Co prawda jest to bardziej „wariacja na temat” niż reprodukcja, jednak nastolatka Skipper zyskała w tym wydaniu odrobinę elegancji i dystynkcji. Chciałabym, żeby te zawirowania w sprzedaży skończyły się tak, jak u Made For Each Other! 😉

  • erynnis tages
   05/03/2014

   Ania, kto by nie chciał! 🙂 na razie Skipper na rynku USA nadal brak. Znikła.

   • Ania
    06/03/2014

    Racja 🙂 Nie znam polityki Mattela, ale to chyba dziwne, że nie przygotował się na taką okazję i nie wyprodukował większej ilości Skipperek… Chyba, że ta większa ilość faktycznie tak błyskawicznie się sprzedała 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Erynnis Tages Flickr

Tags

50th Anniversary Skipper 1961 1964 1976 1979 1980 1981 1984 1985 1987 1989 1993 1995 1996 1998 Barbie 1999 Barbie 2001 2002 2006 2007 2009 2010 2011 2014 Barbie 2015 Barbie action doll action figure Action Figures Barbie Barbie's facemold barbie facemold barbie in india Barbie Ken Becky Belly Button Bill Greening Black party body booklet Byron Lars celebrity Chelsie Convention Dad designer doll DID Dinky Toys Disney Disney Villains Doll collection Dolls DOTW eighties Elise Elise Jolie Europe event expressions of india face mold facemold fashion fashion doll Fashionistas Fashionistas Barbie Fashion Royalty Film Director Barbie Film Director facemold Film Director feet First Skipper FR FR Homme FR MONOGRAM FR Nippon gareth pugh gender Generation Girl Barbie Generation Girl facemold Generation Girls Barbie GG Facemold Grandma Grandpa Heart Heart Family Heart Family Mom homme IFDC India Integrity Toys japan japanese Japanese Barbie japanese market Jason Wu Jazzie jenny karl lagerfeld karl lagerfeld barbie Kelley Ken ken doll Kenzie Kimono LanardToys Lego leo mattel licca Linda Kyaw Lukas lumberjack Ma-Ba ma-ba barbie MaBa Mackie headmold Madison male doll Matka Gertruda Mattel Mattell Maverick Mbili Michael michael jackson doll Million Dollar Man Misaki Monogram Mother Gothel Mother Gothel doll My scene Mystery Squad NuFace Pop Life Raw appeal Really Rad Barbie Samurai Shaun silkstone barbie Skipper Starr Superstar Barbie Superstar facemold takara Takara Barbie TeenSkipper the eighties Toy fair Tracy Vintage Vintage Skipper vintage Skipper facemold Westley Wheelchair Barbie Young Sweethearts Young Sweethearts Michael Melinda
%d blogerów lubi to: