Blog by doll collector Erynnis_Tages | Blog o lalkach Erynnis_Tages

Blog o lalkach i kolekcjonowaniu, głównie Barbie i Integrity Toys – kolekcjonerstwo w Polsce, dawne lata, wspomnienia, moja kolekcja Barbie, Fleur, Integrity Toys i innych. | Blog about collecting dolls in Poland. Doll collector in Poland. Blog in Polish and English: bilingual English/Polish notes.

Dlaczego ciągle nie może powstać nowa notka

Mój biedny blog trwa w uśpieniu, od ostatniej notki minął rok (co prawda były dni, gdy sądziłam, że tamta ostatnia notka będzie ostatnia sensu stricte). A lalek do opisania- wielość. Kolejny dowód na to, że nadmiar paraliżuje! No bo jak tu napisać nową notkę, gdy wydobycie kilku lalek do zdjęć porównawczych wymaga trudów równych pracy magazyniera wysłanego do inwentaryzacji supermarketu po ataku kosmitów. Przekopywanie pudeł to ciężka praca.

(polecam poprzednią notkę na tym blogu: tam znajdziecie kilka przestrog, co zrobić, aby tej ciężkiej pracy uniknąć!)

Brak czasu, odbierająca siłę choroba- wszystko to nie pozwala mi na pisanie, ale jedną notkę przecież można w ciagu roku sklecić!  Postanowiłam napisać o pewnej ważnej dla mnie lalce. No dobrze,skoro o jednej, to o dwóch. Ale jeśli o dwóch, to trzeba porownać je z trzecią…rychło okazało się, że ta trzecia, czwarta i piąta znajdują się w odległych od siebie galaktykach pudeł, w innych wszechświatach. By wydobyć towarzystwo niezbędne do porównań, musiałam ściągnąć kilkanaście pudeł z jednej z galaktyk (nazwijmy ją galaktyką M)! Pudła ważą, trud ich ściągania z półek zmęczył mnie bardzo – tak minął Dzień Pierwszy Usiłowania Napisania Notki.

boxes1doll boxes, a small part of my collection 🙂

 

przy okazji spisałam jeszcze raz, za to dokładniej ich zawartość (praca na przynajmniej kilka godzin) i dopchałam do nich kilka nowszych nabytków. Są tam przemieszane najróżniejsze serie i epoki jak w szalonych lalkowych puzzlach. Tu kwestie praktyczne wygrać musza z logiką kolekcji : pudełka o podobnych rozmiarach lubią mieszkać razem, mimo, że należą do innych serii i epok.

Zawartość pudeł wywołała atak nostalgii, grzęznę w ogladaniu lalek i wspominaniu dni, gdy te lalki byly na sklepowych półkach nowością. Gdzie te dni, te lata, gdzie dawny świat? Wszystko to inspiruje mnie do spontanicznych poszukiwań innych lalek z pewnej serii, której paru przedstawicieli odnalazłam w  galaktyce M. Kieruję sie do galaktyki B. i rozpoczynam remanent jednej z szaf. Na powierzchnię wypełzają kolejne lalki.

boxes3

 ‚stocktaking’ continues . It’s a great fun!

Nie tego wprawdzie szukałam, ale wykładam zawartość na stół i zabawa trwa.

boxes5yes, i love teen skippers, courtneys and everything else

Mija kolejny dzień, spisuję zawartość i postanawiam przepakować przy okazji je wszystkie do innej szafy. W tym stosie znaleźli się Young Sweethearts, moi odwieczni ulubieńcy. Znów się cieszę, patrząc na te cudne twarzyczki, oglądane ostatnio chyba z rok temu. tak rzadko widuję własne lalki!

boxes4…the stocktaking continues…

Wkopuję się do kolejnych pudełek. Spędzam dłuższy czas kontemplując wczesne Fashion Fever – to były piękne, obłędnie piękne lalki…

boxes6

stocktaking continues 🙂 early Fashion Fever have amazing quality outfits. I have a lot of them and regret that I hadn’t grabbed them all when they were available at store shelves…

Kupiłam ich wtedy sporo, ale teraz, po latach żałuję, że nie więcej- choć za to niektóre kupiłam podwójnie, dla ubranek. Same lalki wtedy były traktowane z pewnym lekceważeniem, z powodu BHS…Cudne ubranka, kwintesencja idei fashion doll…to przypomina mi, że czas na remanent silkstonek. Następnego dnia wyciągam część silkstonek, te, które leżą w szafie stosunkowo blisko powierzchni. Spedzam dzień na zabawie silkstonkami. Przy okazji- sukces, już 2 lalki do zdjęcia porównawczego wydobyte na powierzchnię.

boxes2-1

it’s silkstone day. silkstonkowy dzień

od silkstonek blisko do vintagów…niestety te są już rozsiane u mnie w domu absolutnie wszędzie. Jest jednak pudełko z ulubionymi. Do nich się kieruję i wyciagam z pudła.

vinboxes

dzień zabawy i przebierania vintagow.

i tak dalej…i tak dalej… mijają kolejne dni…no i jak tu się skupić w takich warunkach? Zapomniałam, o czym miała być planowana notka, zamiast tego spędziłam czas na zabawie:)

fashionqueens

Zabawa trwa! vintage 1964 Wig Wardrobe Midge (Midge z moldowanymi włosami)ubrana w jedno z piękniejszych ubranek z linii Private Fashions z lat 80tych oraz vintage 1962 Fashion Queen Barbie , ubrana w Fashion Avenue „Internationale Winter” z 1996 roku.

a kończy się czas wolny…ech…bloga po prostu nie da się pisać, gdy jest za dużo lalek do opisania!!!!

i to była moja żartobliwa niby-notka na powitanie nowego sezonu lalkowego 2013. Na lutowym ToyFair Mattel zapowiedział ciekawe zawirowania w playline, możliwe, że w tym roku kupię po latach coś playlinowego. Niestety nadal prototypy straszą BHS (powiększonymi główkami)…za to szykuje się niespodzianka dla wielbicieli Midge! 2013 może nie być wcale pechowym rokiem dla  kolekcjonerów, którzy postawili już krzyżyk na playline…oby coś drgnęło!

PS.  oczywiście lalki nie leżą u mnie w takich bałaganiarskich stosach- stosy powstają tylko podczas remanentu i poszukiwań czegoś w pudłach, po czym są oczywiście chowane i zamyka się nad nimi otchłań czasu.

PS2. Nie wiem, czy uda mi się wrócić do pisania na blogu regularnie. Może uda mi się czasem przedstawić jakąś lalkę ulubioną, bez selekcji, stare, nowe, lata dwutysięczne, FR ulubione…zobaczymy. Jest to też test techniczny, bo pozmienialo się tu na wordpressie, są inne funkcje…Pytanie: czy zdjęcia mieszczą się na Waszych ekranach? zastosowałam opcję, aby wyświetlały się pomniejszone, a po kliknięciu można zobaczyć je większe. Czy to działa? czy też wordpress ucina Wam części zdjęć? Napiszcie, jeśli coś się źle wyświetla!

PS3. nowa notka chyba już niedługo, choć nie obiecuję, że bedzie ciekawa:)

oby do wiosny!

4 comments on “Dlaczego ciągle nie może powstać nowa notka

 1. mangusta
  12/03/2013

  U mnie zdjęcia wyświetlają się prawidłowo. Imponująca kolekcja, chociaż faktycznie przytłaczająca. Pozdrawiam 🙂

 2. BarbieCollector
  12/03/2013

  Erynnis, zdjęcia wyświetlają się normalnie. Bierz więc lalki i je opisuj! 😀

  • erynnis tages
   12/03/2013

   😀 Zdjęcia w porządku? No to super.

 3. Ania
  12/03/2013

  Twoja kolekcja zapiera dech w piersiach, choć ja bym nie mogła znieść tej świadomości, że tak piękne lalki są pochowane w szafach i nie mogę na nie przelotnie patrzeć choćby idąc do kuchni ;-). Co do playlinów to wystarczyłoby, żeby Mattel popracował właśnie nad tymi główkami i byłoby ok – przeżyłabym nawet ten róż, gdyby tylko fashionistki dostały ładne buźki 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 11/03/2013 by in Barbie, doll collecting, Ken doll and tagged , , , , , .

Erynnis Tages Flickr

Tags

50th Anniversary Skipper 1961 1964 1976 1979 1980 1981 1984 1985 1987 1989 1993 1995 1996 1998 Barbie 1999 Barbie 2001 2002 2006 2007 2009 2010 2011 2014 Barbie 2015 Barbie action doll action figure Action Figures Barbie Barbie's facemold barbie facemold barbie in india Barbie Ken Becky Belly Button Bill Greening Black party body booklet Byron Lars celebrity Chelsie Convention Dad designer doll DID Dinky Toys Disney Disney Villains Doll collection Dolls DOTW eighties Elise Elise Jolie Europe event expressions of india face mold facemold fashion fashion doll Fashionistas Fashionistas Barbie Fashion Royalty Film Director Barbie Film Director facemold Film Director feet First Skipper FR FR Homme FR MONOGRAM FR Nippon gareth pugh gender Generation Girl Barbie Generation Girl facemold Generation Girls Barbie GG Facemold Grandma Grandpa Heart Heart Family Heart Family Mom homme IFDC India Integrity Toys japan japanese Japanese Barbie japanese market Jason Wu Jazzie jenny karl lagerfeld karl lagerfeld barbie Kelley Ken ken doll Kenzie Kimono LanardToys Lego leo mattel licca Linda Kyaw Lukas lumberjack Ma-Ba ma-ba barbie MaBa Mackie headmold Madison male doll Matka Gertruda Mattel Mattell Maverick Mbili Michael michael jackson doll Million Dollar Man Misaki Monogram Mother Gothel Mother Gothel doll My scene Mystery Squad NuFace Pop Life Raw appeal Really Rad Barbie Samurai Shaun silkstone barbie Skipper Starr Superstar Barbie Superstar facemold takara Takara Barbie TeenSkipper the eighties Toy fair Tracy Vintage Vintage Skipper vintage Skipper facemold Westley Wheelchair Barbie Young Sweethearts Young Sweethearts Michael Melinda
%d blogerów lubi to: