Blog by doll collector Erynnis_Tages | Blog o lalkach Erynnis_Tages

Blog o lalkach i kolekcjonowaniu, głównie Barbie i Integrity Toys – kolekcjonerstwo w Polsce, dawne lata, wspomnienia, moja kolekcja Barbie, Fleur, Integrity Toys i innych. | Blog about collecting dolls in Poland. Doll collector in Poland. Blog in Polish and English: bilingual English/Polish notes.

comparison of Ken body molds 1961-2009 – part 2 – różne ciała Kena-porównania, ciąg dalszy

 

 It’s time to discuss the differences and changes in Ken bodies in more detail. Click here to read a full proper introduction to this topic. Here’s a continuation of this very interesting topic ^^.I’ve included once again the overall comparison of Ken and other Mattel boy bodies below.

 

COMPARISON OF MATTEL BOY BODIES (KEN TYPE)

1961-2009

This is the English version – click to open a larger image.

erynnis_tages

I lined up the gentlemen, so you can clearly see the differences in their body build. I’ve chosen the most commonly used fashion doll bodies. I didn’t include the Jude Deveraux Ken (who has the Max Steel body), or Sport n’ Shave Ken from the 1980s.

 Ciąg dalszy poprzedniego wielce ciekawego wpisu ^^. Czas zająć się troszkę dokładniej tematem różnic i zmian w kształcie ciała Kena!

We wpisie niżej zamiesciłam ramowe porównanie ciał Kenów i innych chłopców Mattela. Pozwolę sobie wkleić je jeszcze raz, dla przypomnienia:

ZESTAWIENIE CIAŁ MATTELOWSKICH FACETÓW

(typu „Ken”)

1961-2009

Polska wersja

kliknij aby powiększyć

erynnis_tages

 

Panowie zostali ustawieni w szeregu, dzięki czemu widać różnice w budowie ich ciał. Wybrałam najistotniejsze w historii male fashion doll ciała. Pominęłam Jude Deveraux Kena (który używa ciała Max Steel) oraz Sport n’ Shave Kena z lat 80tych.

First Ken – appears in 1961

The 1960s body Used from 1961 to 1965 for Ken and Allan, non-bending legs, PTS (point to side) arms. In 1964, the bending leg body comes to market (bendable leg Ken).

The body of the first Ken is marked:

Ken (R)

Pat. Pend (c) MCMLX

by Mattel, Inc.

 Roman numerals MCMLX mean 1960.

The first Ken doll in the photo is from 1962, therefore second Ken in history. The first ever Ken’s hair was flocked, but his face and body were the same as the one in the photo. So I’ve decided Ken number 2 will be a good model for my comparison.

The first Ken’s body is taller and thinner than all Kens who followed. He’s quite slim, and personally I much prefer this look to all others. His hands and feet are much smaller than those of the later Kens. His hands are PTS (point to side).

The vintage Ken is around 31cm tall, making him the tallest Ken in history. In later years, we observe dramatic shrinkage! At the beginning, however, Ken was much taller than Barbie – as he should be! For unknown reasons, Ken and Barbie later became of almost equal height (perhaps a result of political correctness?)

[Please note – the vintage Ken with molded hair also appeared in a shortie version – with shorter legs! It’s worth checking this when buying a vintage Ken.]

Ken with his charming innocent face from 1962 and with the slim body from 1960 is made until 1965 – this is known as the Early Era. After 1965, Ken disappears. He comes back, transformed, in 1968.

Pierwszy Ken-  pojawia się w 1961

1960 body Używane w latach 1961-1965 dla Kena i Allana,  nogi niezginalne, ramiona typu PTS (point to side – skierowane do boków.) w 1964 pojawiają się zginalne nogi (bendable leg Ken).

ciało pierwszego Kena oznakowane jest:

Ken (R) 

Pat.Pend (c) MCMLX

by Mattel,Inc.

Rzymskie cyfry MCMLX oznaczają 1960.

Jako pierwszy na porównawczej fotografii pokazany został Ken z 1962 roku, czyli drugi Ken w historii. Pierwszy Ken miał główkę z flokowanymi włosami (fuzzy head)- ale twarz i ciało miał takie samo. Dlatego uznałam, że Ken nr2 będzie dobrym modelem w zestawieniu, gdyż nadal reprezentuje ciało pierwszego Kena.

Ciało wczesnych Kenów jest wyższe i szczuplejsze od ciał wszystkich następnych Kenów. Ma dość smukłą budowę- i mi osobiście o wiele bardziej odpowiada!  Stopy i dłonie bardzo małe w porównaniu z późniejszymi Kenami. Dłonie PTS (point to side)-skierowane do boków.

Ken Vintage ma około 31 cm wzrostu– najwyższy Ken w historii-w późniejszych latach można obserwowac dramatyczne karlenie Kena! A początkowo Ken był sporo wyższy od Barbie- i tak powinno być! Z nieznanych przyczyn póżniej prawie zrównano Barbie i Kena wzrostem (chyba efekt polit-poprawności).

[uwaga- Ken vintage z moldowanymi włosami występował również w wersji shortie– z krótszymi nogami ! Warto zwrócić na to uwagę podczas kupowania Vintagowego Kena.]

Ken z  uroczą , niewinną twarzą z 1962  i ze szczupłym ciałem z 1960 roku jest produkowany do 1965 roku-okres ten nazywa się Early Era. Po 1965-Ken znika. Powraca pod zmienioną postacią w 1968 roku.

 

1968 Ken- czyli  1968 stright arms body

1968 straight arms body. This body, with some modifications to arms and legs, is still used today! It’s the longest-used doll element in the history of Mattel.

1968 stright arms body.  Ciało to, z modyfikacjami nóg i rąk jest używane do dziś!!! Najdłużej używany element lalki w historii Mattela!

a) 1968 stright arms body with PTS arms ( z rękoma skierowanymi do boków)

Zaczyna się MOD Era-Ken pojawia się w nowym wcieleniu- zyskuje bardziej muskularne ciało z zaznaczonymi mięśniami klatki- ma grubszą szyję i grubsze uda, ale jest od pierwszego Kena niższy! Zawsze zastanawiałam się, dlaczego Ken zmalał. Ciało z 1968 roku pozostanie z nami do dnia dzisiejszego.

1960vs19681960 body vs 1968 body-porównanie ciała pierwszego Kena z następną wersją Kena z 1968 roku

Na zdjęciu widać, że przedstawiciel vintagowych Kenów z ery MOD ma zupełnie inne proporcje główki. Ma stosunkowo małe dłonie i stopy -ręce typu PTS .

Ręce typu PTS (point to side arms) czyli skierowane do boków, występują u Kenów od 1968 do 1975 roku! Często produkowane z dość miękkiego vinylu (nie tak twardego, jak obecne ramiona Kenów). Uważane są przez kolekcjonerów za bardziej udane od nowszych ramion typu PTR. Niestety, mimo wieloletnich narzekań zbieraczy, Mattel z uporem forsuje ramiona PTR, całkowicie porzuciwszy bardziej naturalne PTS…

b) 1968 stright arms body with PTR arms ( z rękoma skierowanymi do tyłu)

Ramiona typu PTR czyli skierowane do tyłu występują od 1975 roku do dziś. Zgodnie z moimi obserwacjami, zmiana kształtu rąk na PTR- a także i kształtu nóg- nastąpiła w 1975 roku. Jako pierwszy z głównonurtowych Kenów nowe ręce otrzymał Now Look Ken, który miał uosabiać, jak nazwa wskazuje, współczesny wygląd. Now Look Ken, jako postać graniczna, występuje w dwóch edycjach: pojawiał się niekiedy z rękoma starego typu- i z nieco krótszymi wlosami. Ale większość Now Look Kenów ma już  ramiona PTR.

Czym różnią się Kenowie po 1975 roku?

– po pierwsze ramionami, co już wiemy: nowe ramiona PTR mają duże dłonie, skierowane do tyłu-Ken stoi sztywno, jak żołnierz w pozie na baczność, z rękoma nienaturalnie wyprostowanymi wzdłuż ciała. Manekin? Żołnierz? Dlatego nazywany bywa Sztywniakiem, albo wręcz Młotkiem- wygląd nienaturalny, niezręczny, trudno zrozumieć, dlaczego Mattel z uporem produkuje biednych Kenów w tym wcieleniu. To ciekawe, jak wiele zmienił kształt rąk- bo przecież sam tyłów nie zmienil się. Nowe ramiona mają też większe mięśnie.

-po drugie: nowe nogi: w 1975 roku Ken dostaje tez nowe nogi: są dluższe, przez co Ken staje się  troszkę wyższy, mają większe stopy- i sa stanowczo grubsze, bardziej umięśnione- spójrzcie na zdjęciu poniżej, jak grube są uda w porównaniu z poprzednikiem. Nowe nogi mają też mniej wyraźne kolana- rysunek kolan zanika!

Takie ciało Kena króluje w latach 80tych, zwłaszcza w lalkach plażowych- i w zasadzie do dziś jest produkowane bez większych zmian.

Na zdjęciu zestawiłam typowego Kena z ery Mod z typowym Kenem z lat 80tych. Zobaczcie jaka różnica w proporcjach głowek! Glówka znacząco maleje, co nadaje samemu ciału masywniejszy wygląd!

ptsvsptr

 
 PTS arms vs PTR : Sun Set Malibu Ken(1974) uses PTS arms,Island Fun Ken (1987) uses PTR arms. Look at the difference in shape of legs! Legs after 1975 are a little longer and thicker, with bigger feet. Older legs had more distinctive knees!

b) 1968 stright arms body with new arms ( point out)

Nowe ramiona po raz pierwszy zauważono w 2007 roku, ale jak dotąd pojawiają się sporadycznie. Więcej tu: https://dollcollector.wordpress.com/2009/03/08/new-arm-mold/

Superstar Ken-  1968 BENT arms body : ciało ze „zgiętymi” rączkami

Dopiero w 1977 roku pojawia się na rynku Ken o bardziej funkcjonalnym ciele- Superstar Ken. Ciało to jednak oznakowane jest również 1968– co oznacza, że zaprojektowano je już 9 lat wcześniej i z zagadkowych powodów nie przystapiono do produkcji od razu.

Zwyczajowo nazywa się je ciałem „superstar” lub, cześciej „bent arms body”- czyli ciałem ze zgiętymi rączkami. Charakterystyczne zgięte w łokciach ramiona rzucają sie od razu w oczy.

Nowe ciało ma:

ramiona na kulowych zawiasach, odchylające się w bok. ramiona te są zgięte w łokciach, co umożliwia Kenowi trzymanie Barbie pod rękę albo obejmowanie jej – Mattel bardzo podkreślał tę funkcjonalność.

ruchomą talię– Ken kręci się w talii.

-nogi o masywnych udach, osadzone na bolcach, odchylające się w bok– Ken może stanąć w rozkroku.

plastikowe majtki(slipki) z zaznaczonymi dwoma paseczkami przy „nogawkach” i „pasku”. Nie różnią się kolorem od reszty ciała. Nie wiem osobiście co lepsze:  rażący brak czegokolwiek na ciele stright- czy sugerowana obecność pod plastikowymi- ale niezdejmowalnymi majtkami.

Ciało to było używane przez lata, później ze zmienionymi ramionami-  ale od jakichś dwóch czy trzech lat nie widuję go już! Czyżby zaprzestano produkcji?

Wprowadzenie funkcjonalnego (i droższego w produkcji) ciała „bent”  spowodowało, że w następnych dziesięcioleciach nastąpił podział Kenów na

tańszych, podstawowych, używających ciała stright- sa to najczęściej lalki plażowe, odziane w szorty lub jakiś inny skąpy, tani strój.

droższych, „lepszych”- ubranych w  pełnowartościowe ubranko- np garnitur albo strój kowboja – z dołączonymi akcesoriami. ( W latach 80tych Ken plażowy kosztował około $5, Ken w bogatym ubranku- około $16)

Zmiany ciała Bent- changes in bent arms body

a) lata 90te- Ken dostaje cieńsze nogi

W połowie lat 90tych następuje zmiana nóg: Mattel wprowadza cieńsze i trochę krótsze nogi – Ken robi się lekko niższy!

nogij1984 vs 1997 bent arms body: Ken gets thinner and shorter legs in late 90s.Please compare legs of 1984 Day to Night Ken and 1997 Dr Ken!!! na zdjęciu widać wyrażnie różnicę- pierwszy z Kenów to Day to Night ken z 1984, drugi to Dr Ken z 1997- nogi robią się o wiele cieńsze! Zwróćcie uwagę, że Ken jest teraz niższy.

 

b) rok 2002- wprowadzenie ramion artykułowanych, z zawiasem w łokciu. Jeszcze cieńsze nogi.

Ciało bent otrzymało ramiona artykułowane, z zawiasem w łokciu (pobrane od ciała artykułowanego) w 2002 roku– po raz pierwszy da sie to zauważyć w serii Scooby Doo i jednocześnie u Alana w serii Happy Family!

bentarmsbodiesbent arms body variations: different arms (and legs). In 2002 this body gets articulated arms and SHORTER legs – male dolls are shortened again! It’s next degree of making Ken and other males shorter! why? You can see here 1984 Day to Night Ken, 1997 Dr Ken, 2002 Happy Family Alan and 2003 Happy family Grandpa (interesting variation) Oto szereg lalek na ciele typu „bent”- widać jak lalki maleją: w 2002 roku Alan dostaje jeszcze ciensze i krótsze nogi. ostatni z modeli to Happy Family Grandpa- z ciała bent zostają tu tylko majtki!

Widać, jak niski jest Alan w stosunku do Kena z 1984 roku. Niezwykłe, dlaczego Ken wciąż maleje.

Interesującą wariacją jest Grandpa z Happy Family- otrzymuje on zupełnie nowy tors z brzuszkiem. To już zupełnie nowe ciało – ale umieściłam je w szeregu, ponieważ nadal plastikowe majtki i zawiasy nóg pochodzą z ciała „bent”- i widać, że brzuszkowy mold powstał w wyniku modyfikacji starego ciała.  Brzuszkowe ciało oznakowane jest c 2003 Mattel inc.

bodiesbentkengrandpa

comparison of Ken and 2003 Happy Family Grandpa body

 

1975 articulated body czyli historia artykulowanego ciała Mattelowskich facetów.

articulateda. 1975 Young Sweethearts Michael was the first. He uses truly articulated body with moving wrists and ankles and even chest! b. 1975 simplified body: Ken gets this body in simplified version in 1994 (Prince Aidan as an example) c.Modified 1975 body = 1975.1999 body used for Collectibles Ken dolls, marked 1975.1999 – the waist is modified and the legs are LONGER and THICKER ( Modern Circle 1 Ken as an example) d. !975.1999 body used for My Scene boys: the ARMS are longer and hands are really big. (night on the town River as an example)

Oto warianty artykułowanego ciała:

a. original 1975 Young Sweethearts Michael Body .Artykułowane ciało pojawia się pierwszy raz w 1976 roku – używa go niepowiązany z linią Barbie Mattelowski Young Sweethearts Michael. Ciało oznakowane jest 1975. Jest bardzo artykulowane: ma ruchome nadgarstki i kostki, obrotową talię na kulowym bolcu, ruchomą klatkę. Główka osadzona na szyi na kulowym bolcu i jednocześnie kiwająca się u nasady sama szyja- czegoś takiego nie było nigdy więcej.To niezwykle, że wciąż trwają dyskusje na temat zrobienia Kena pivotal- a tymczasem już w 1975 roku Mattel coś takiego zrobił- i z nieznanych przyczyn nie wraca do pomysłu. nie ponawia tych pięknych wąskich dłoni. DLACZEGO?Ciało w tej wersji zostało użyte jeszcze raz- dla Shauna z serii Starr w 1980 roku.Ken nie dostał go nigdy.

b. simplified 1975 body ( known as 1975 body) Uproszczone artykulowane ciało zostaje użyte po raz pierwszy nie dla kena, ale pojawia się na cudacznej lalce Tom Comet w 1987 roku.  Ken otrzymuje  artykułowane ciało dopiero w 1994 roku- jest to Hot Skatin’ Ken.Ciało to ma zawiasy w łokciach i kolanach, kulowy bolec w talii– ale zginalne nadgarstki i kostki oraz ruchoma klatka zostały zlikwidowane. Na zdjęciu ten typ ciała prezentuje Prince Aidan. Uzywane jak widać w zasadzie do dziś na rozmaitych księciach. oznakowane 1975.

c.Modified 1975.1999 bodyCiało artykułowane 1975 zostalo przerobione w 1999 roku i oznakowane jest 1975.1999 Powstało z myślą o Kenach Kolekcjonerskich (Collectible, Collector)- i pojawia się najczęściej na lalkach kolekcjonerskich – otrzymują je celebrity dolls typu Elvis czy Sinatra, oraz  kolekcjonerscy Kenowie, jak np Modern Circle Ken, który prezentuje ten typ ciała na zdjęciu.Wprowadzone zmiany to-zmieniony kształt talii na bardziej realistyczną, przy czym funkcjonalność pochylania na boki i kiwania się zachowanadłuższe i grubsze nogi– dzięki czemu Ken kolekcjonerski jest wyższy niż zwykli Kenowied.

Modified 1975.1999 body with MyScene Arms tego właśnie zmodyfikowanego ciała z 1975 roku używają chłopcy MyScene- mają tylko długie ręce i ogromne dłonie, które pasują do wielkiej komiksowej głowy. Stopy pozostają niezmienione, ale ukrywają to ogromne buty.

Jeszcze kilka słów na temat proporcji główka/ciało

 Proporcje główka/ciało zmieniają się, gdy w połowie lat 2tysięcznych głowy Mattelowskich lalek powiększają się- i stopniowo urastają do ogromnych rozmiarów. ostatnio te głowy to monstra.Oto porównanie wielkości główek Kena z 1987 roku i współczesnego- z 2008 roku!

headsizes2

headsizes comparison of sizes of the heads. Heads are extremely BIG nowadays! So much bigger then first Ken used to have…

i na dziś to tyle…a kto przeczytał aż do końca, niech zostawi wpis. nie wierzę, ze więcej niż 3 osoby przeczytają CAŁOŚĆ! hehe

19 comments on “comparison of Ken body molds 1961-2009 – part 2 – różne ciała Kena-porównania, ciąg dalszy

 1. bogna
  28/03/2009

  przeczytałam do końca 🙂
  no dobra… obejrzałam obrazki 😉 wczytywać się będę o jakiejś mniej sennej porze. Erynnis_ – jestem pod wrażeniem.
  No i mam do czego porównać tych moich nielicznych Kenów…

 2. IHime
  28/03/2009

  Przeczytałam do końca z dużą przyjemnością. 🙂

 3. Michelle
  28/03/2009

  Ha – ja też przeczytałam, możesz nawet z tego kartkówke na Dollplazie zrobić : ) Żebyś sobie nie myślała ale są osoby które czychają na Twoje posty, i ja jestem takim osobem. Bużki

 4. James
  29/03/2009

  No piekny zbiór co na kim i dla kogo. Nie zdawalem sobie sprawy z tej zmiany szerokości ud i zaniku kolan jakie przeszlo cialo ’68 przy zmianie rąk.
  A pivotalny Ken to chyba w ogole kwestia polityki produkcji lalek kolekcjonerskich. Nie wydaje mi się żeby Mattel aktywnie próbował korespondować z FR i innymi rasami lalek w pełni artykułowanych. Jazz Babies i tegoroczne Mod sa raczej mało promowane wydaje mi się. Do Silkstonów Ken dolączył chyba tylko raz.Nie mają zamiaru skonstruować sobie stałej linii postaci które by mialy kolejne wcielenia, tylko wypuszczają samodzielne, pojedyńcze modele.

 5. dollcollector
  29/03/2009

  chyba naprawdę powinnam kartkówki z tego robić- to mój ulubiony przedmiot jest :))) buziaczki! Mamy już 4 osoby, które przeczytały, no no…;]

 6. MlleV
  29/03/2009

  i ja też przeczytałam:D
  wiedziałam, że ciało Kena w jakimś stopniu się zmienia, ale nie wpadłabym na to, by przedstawić to tak obrazowo i dokładnie…

  Jestem pod ogromnym wrażeniem;)

 7. Iga_Maya
  11/04/2009

  Przeczytane! 😀
  Wspaniałe compendium wiedzy o Kenach. Nie zdawałam sobie sprawy z tylu ich przemian.
  Zgadzam się z James’em, że Mattel z niezrozumiałych dla mnie przyczyn nie ulepsza Kena, w oparciu choćby o w pełni artykułowanych chłopaków FR. A przecież widać wyraźnie, że wystarczy poskładać naprawde dobre ciało z dotychczasowych (no może z małymi zmianami tu i tam :).
  W moim kolekcjonerski, artykułowanym Legolasie najbardziej brakuje mi ruchomych przegubów. Skoro dali radę już raz to zrobić to czemu do tego nie wrócić. Zwłaszcza, że Barbie FF z 2008 mają takie łapki, więc konsekwentnie powinni takie zrobić Kenowi… taaak, marzenia ściętej głowy 😉
  Pozdrawiam.

 8. dollcollector
  13/04/2009

  oo, mamy już 6 osob!
  tak, wystarczyłoby ręce michaela wyprodukować na nowo..co to za trudność dla nich?…

 9. Miluszka
  18/04/2009

  WOW!!!
  przeczytałam… ale do kartkówki nie siądę… język nie własny (hi,hi)
  Podziweczki zasyłam!

 10. jaisis
  08/05/2009

  Ciekawe… Najbardziej podchodzi mi chyba korpus kolekcjonerskich. Bol i zalosc jak spojrzec na Kenow na sklepowych polkach.

  Zastanawiam sie czy masz moze informacje na temat wielkosci glowek z ostatnich lat?
  Dla panienek generalnie sprawdza sie zasada, ze maja wieksze glowy od daty pudelkowej 2004 wzwyz. Od ktorego roku panowie maja mw. taki rozmiar glowy jak w ciagu ostatnich 3 lat?

 11. kajani
  06/06/2009

  Ja też przeczytałam w całości. Z fascynacją i błyskiem w oku. I ciągle jeżdżąc myszką w górę i w dół, żeby porównać treść z obrazkiem i jestem POD WRAŻENIEM !!! 😀
  To że teraz mam fiołą na punkcie dollfów nie powoduje, że ominęłabym tak interesującą i fachową lekturę.
  Do zbierania Barbie raczej nie wrócę, ale poczytać warto. Naprawdę WARTO.
  DZIĘKUJĘ 🙂

 12. dollcollector
  11/06/2009

  Jaisis- główki rosły stopniowo. napiszę o tym całego posta za jakiś czas 🙂

 13. D7ana
  18/10/2009

  dziękuję za rozdzielanie (uczestniczenie) waszych fotografii i wasze znakomite badanie na *Ken* ciała. *Jef* Utrzymywania *Ken* ma łączność do waszego *Ken* artykuł (przedmiot) ciał: wymieniam i polecają moim czytelnikom oglądać tę stronę.

  *P.S*. używam *http*://*www.poltran.com* tłumaczyć mój tekst od Języka angielskiego Język polski (polski; polerować; blask).

  • dollcollector
   07/11/2009

   thank you for your comment D7ana 🙂 I like your blog 🙂 oh and I understand English better than Translator Polish-like language 🙂

 14. D7ana
  07/11/2009

  You are welcome to the comment ;D I enjoy this body detail article.

  I am glad to read that you like my blog, too.

  I understand what you mean when you write that you understand English better than the English-to-Polish translation. Reading the translation back to English, I am amazed at the difference in meaning.

 15. Jaulleixe
  29/01/2012

  Hi! it’s very interesting your comparison among different Ken from the „beginning”… See you soon 🙂

  • erynnis tages
   30/01/2012

   Hi, thank’s for visiting my blog:) There are some new Ken’s body molds on the market (Edward’s body, pivotal Ken and so on) so the comparison needs to be upgraded 🙂 But I haven’t time at all to do it!

 16. pinterest.com
  21/06/2013

  Greetings! Very useful advice within this post!
  It is the little changes that make the largest changes. Many thanks for sharing!

 17. Przeczytałam! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 28/03/2009 by in Barbie, Ken doll, male dolls, Mattel and tagged , , , , , , , .

Erynnis Tages Flickr

Tags

50th Anniversary Skipper 1961 1964 1976 1979 1980 1981 1984 1985 1987 1989 1993 1995 1996 1998 Barbie 1999 Barbie 2001 2002 2006 2007 2009 2010 2011 2014 Barbie 2015 Barbie action doll action figure Action Figures Barbie Barbie's facemold barbie facemold barbie in india Barbie Ken Becky Belly Button Bill Greening Black party body booklet Byron Lars celebrity Chelsie Convention Dad designer doll DID Dinky Toys Disney Disney Villains Doll collection Dolls DOTW eighties Elise Elise Jolie Europe event expressions of india face mold facemold fashion fashion doll Fashionistas Fashionistas Barbie Fashion Royalty Film Director Barbie Film Director facemold Film Director feet First Skipper FR FR Homme FR MONOGRAM FR Nippon gareth pugh gender Generation Girl Barbie Generation Girl facemold Generation Girls Barbie GG Facemold Grandma Grandpa Heart Heart Family Heart Family Mom homme IFDC India Integrity Toys japan japanese Japanese Barbie japanese market Jason Wu Jazzie jenny karl lagerfeld karl lagerfeld barbie Kelley Ken ken doll Kenzie Kimono LanardToys Lego leo mattel licca Linda Kyaw Lukas lumberjack Ma-Ba ma-ba barbie MaBa Mackie headmold Madison male doll Matka Gertruda Mattel Mattell Maverick Mbili Michael michael jackson doll Million Dollar Man Misaki Monogram Mother Gothel Mother Gothel doll My scene Mystery Squad NuFace Pop Life Raw appeal Really Rad Barbie Samurai Shaun silkstone barbie Skipper Starr Superstar Barbie Superstar facemold takara Takara Barbie TeenSkipper the eighties Toy fair Tracy Vintage Vintage Skipper vintage Skipper facemold Westley Wheelchair Barbie Young Sweethearts Young Sweethearts Michael Melinda
%d blogerów lubi to: